facebook
MiniaturyMilitariaPoligonRozrywkaNoclegiDla grupKontakt/cennik     PL RU
Mazurolandia - Mazurski Park AtrakcjiMapa MazurolandiiAktualności

Mazurolandię można odwiedzać CODZIENNIE w godz. 10:00-18:00.

Serdecznie zapraszamy do poznania m.in. najpiękniejszych zabytków Warmii i Mazur, historii II wojny światowej oraz czasów średniowiecza. Czeka na Was moc atrakcji!

Cennik biletów dostępny jest na naszej stronie oraz przy kasie Mazurolandii.


Zajrzyjcie do naszego WIOSENNEGO KATALOGU

Organizujesz wyjazd grupowy? Przyjedź do Mazurolandii!

Dla grup mamy specjalną ofertę edukacyjną i rozrywkową. Nie czekaj, zobacz nasz katalog na sezon 2017 i zarezerwuj pełną przygód wycieczkę do Mazurolandii... więcejPark Miniatur Warmii i Mazur

Park Miniatur Warmii i Mazur

Park Miniatur Warmii i Mazur to niezwykła atrakcja na mazurach, czyli jedyne miejsce, w którym obejrzycie miniatury najciekawszych, a nierzadko mało znanych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego. Macie niepowtarzalną okazję zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur.

Drobiazgowo odtworzone obiekty zachwycą Was swoim urokiem i precyzją wykonania. Większość z nich przedstawiona jest w skali 1:25. Wśród miniatur znanych atrakcji Mazur, Warmii oraz okolic znajdują się m.in.: bazylika w Świętej Lipce, pałace: w Sztynorcie i w Drogoszach, zamki: w Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim i Biskupów Warmińskich w Reszlu oraz zamek w Malborku z podzamczem po powierzchni 70 m2, który jest największą z miniatur. W Parku Miniatur Warmii i Mazur zobaczcie także miniaturę Wilczego Szańca (w postaci unikatowej makiety), jednej z największych atrakcji na Mazurach oraz makietę zamachu na Adolfa Hitlera i miniaturę rakiety V1 – niemieckiego pocisku z okresu II wojny światowej. Ponadto obejrzycie miniatury obiektów takich jak: Twierdza Boyen w Giżycku, wieża Bismarcka w Mrągowie, wiadukty kolejowe w Stańczykach, śluza na Kanale Mazurskim w Leśniewie Górnym, śluza Guzianka w Rucianem-Nida, wieś mazurska, chata mazurska, grodzisko pruskie w Kwiedzinie, Wysoka Brama w Olsztynie, Baszta Bociania w Dobrym Mieście, wiatrak holenderski w Bęsi, kapliczka warmińska w Trękusach, piramida w Rapie, słup graniczny w Prostkach oraz cerkiew w Wojnowie i kościoły w: Jerutkach, Spychowie, Radziejach Skorkwitach. Zapraszamy Was na wędrówkę po regionie i zapoznanie się z jego najpiękniejszymi historycznymi budowlami za czasów ich świetności. Miniatury zabytków znajdujące się w Parku Miniatur Warmii i Mazur to bardzo ciekawa atrakcja na Mazurach.

Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.1 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.2 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.3 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.4 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.5 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.6 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.7 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.8 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.9 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.10 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.11 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.12 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.13 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.14 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.15 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.16 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.17 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.18 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.19 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.20 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.21 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.22 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.23 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.24 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.25 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.26 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.27 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.28 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.29 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.30 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.31 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.32 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.33 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.34 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.35 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.36 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.37 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.38 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.39 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.40 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.41 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.42 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.43 Park Miniatur Warmii i Mazur Zdj.44

*UWAGA! Z przyczyn od nas niezależnych (opady deszczu lub brak prądu) niektóre atrakcje dla dzieci w Parku Zabaw mogą być okresowo nieczynne. Za ewentualne niedogodności przepraszamy.

Kontakt/godziny otwarcia

Mazurolandia znajduje się w Gierłoży, 1 km za Wilczym Szańcem przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo.

Rezerwacja pod nr tel. 693 616 083. więcej informacji


Godziny otwarcia 2017

CODZIENNIE

 • od 1 stycznia do 14 kwietnia - 10.00-15.00
 • od 15 kwietnia do 23 czerwca - 10.00-18.00
 • od 24 czerwca do 3 września - 10.00-19.00
 • od 4 września do 1 października - 10.00-18.00
 • od 2 października do 31 grudnia - 10.00-15.00

 • Programy dla grup

  • Wycieczki szkolne
  • Imprezy integracyjne
  • Zielone szkoły
  • Przyjęcia urodzinowe

  więcej informacji
  zobacz katalog dla grup

  Partnerzy

  Masz ciekawy pomysł? Jesteśmy otwarci na współpracę.
  skontaktuj się z nami

  Facebook

  Polub nas na www.facebook.com/mazurolandia.
  Konkursy z nagrodami czekają!

  Atrakcje Mazury

  Atrakcje Giżycko
  Atrakcje Mikołajki
  Atrakcje Mrągowo
  Atrakcje Kętrzyn
  Wilczy Szaniec
  Święta lipka
  Wyjazdy dla szkół na mazury  NASI PARTNERZY:
                             
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2013-2015, Mazurolandia
  Umieszczone zdjęcia nie mają na celu propagowania ideologii nazistowskiej - służą jedynie celom rekonstrukcyjnym i informacyjnym.