facebook
MiniaturyMilitariaPoligonRozrywkaNoclegiDla grupKontakt/cennik     PL RU
Mazurolandia - Mazurski Park AtrakcjiMapa MazurolandiiAktualności

Organizujesz wyjazd grupowy? Przyjedź do Mazurolandii!

Dla grup mamy specjalną ofertę edukacyjną i rozrywkową. Nie czekaj, zobacz nasz katalog na sezon 2018 i zarezerwuj pełną przygód wycieczkę do Mazurolandii... więcej
Mazurolandia atrakcją 2016 roku!

Miło nam poinformować, że Mazurolandia otrzymała z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego statuetkę "Łabędzia Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej". Zostaliśmy docenieni w kategorii "Atrakcja turystyczna". Znaleźliśmy się w gronie osób, firm, organizacji i placówek, których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych.
Cieszymy się, że nasze zaangażowanie i starania zostały docenione. Dziękujemy i zapraszamy do najlepszej atrakcji turystycznej na Mazurach w roku 2016!
WITAJ WIOSNO!Święty Mikołaj pożegnał Mazurolandię i obiecał, że z kolejną zimą pojawi się ponownie. Teraz czas na WIOSENNE PRZEBUDZENIE.

Od marca w Mazurolandii będziemy szukać oznak wiosny! Pani Wiosna zaprosi Was do swej pracowni, gdzie stworzycie marzannę, udekorujecie doniczki i zasiejecie własne kwiaty, wykonacie papierowe ogrody, czy też radosne motylki. Leśny Czarodziej uraczy Was ciekawymi opowieściami. Poznacie świat przyrody, odgłosy ptaków oraz ślady zwierząt i staniecie się tropicielami przyrody. Pod okiem doświadczonego pszczelarza odkryjecie tajemniczy świat pszczół, dowiecie się m.in. jak wygląda ich praca oraz jak powstaje miód.

Sprawdźcie co przygotowaliśmy w wiosennym katalogu.

Rezerwacje: 693 616 083
Zima w Mazurolandii - specjalnie dla Was promocyjna cena biletu!

15 zł/os.Zapraszamy codzieniie: Pon.-Pt. - 09.00 - 15.00, Sb.-Nd. - 11.00 - 17.00
Mazurskie atrakcje: Park Miniatur Warmi i Mazur, Mazurskie Muzeum Militariów, Chata Świętego Mikołaja.


W Nowym Roku 2016, Święty Mikołaj zaprasza na zabawy karnawałowe!


Już od stycznia odkryjcie tajemnice świąt i karnawału z Mikołajem i Jego Elfami. Oddajcie się zabawie i tanecznym pląsom
Moc magicznych atrakcji czeka!


Sprawdźcie co przygotowaliśmy w karnawałowym katalogu.

W okresie świątecznym Wioska Świętego Mikołaja zaprasza w godzinach:
WIELKIE ODLICZANIE DO PRZYBYCIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Już 21 listopada Mazurolandia ponownie przywita Świętego Mikołaja! To kolejna niepowtarzalna okazja zobaczyć jak pracuje Święty Mikołaj i Jego Elfy.Zajrzyjcie do naszego mikołajowego katalogu.

Święty Mikołaj i Elfy zapraszają CODZIENNIE w godz. 9.00-11.00; 11.00-13.00; 13.00-15.00 dzieci i młodzież szkolną, firmy, a także grupy Gości indywidualnych.
Przypominamy, że odwiedzających prosimy o wcześniejszą rezerwację, możecie ją dokonoć pod numerem telefonnu: 693 616 083.MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl
Dzień Dobry TVN zaprasza
na weekend w Mazurolandii

Nie macie pomysłu na weekendowy wypad
z dzieckiem? Szukacje dla siebie atrakcji na Mazurach? Dzień Dobry TVN dysponuje ciekawymi propozycjami...

...a wśród nich znalazła się nasza Mazurolandia. Mira z Tatą dokładnie zbadali teren i skorzystali z atrakcji. Tak dostaliśmy zieloną minkę, więc jeśli jeszcze ktoś zastanawia się czy warto odwiedzić nasz Park to mamy dowód na to, że u nas jest super nawet jesienią ;)


http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,v/gdzie-na-weekend-z-dzieckiem,1471729.htmlBARWY JESIENI W MAZUROLANDII

Już od poniedziałku Leśny Czarodziej ponownie zawita do Mazurolandii, tym razem w towarzystwie Pani Jesieni i wykwalifikowanego rolnika. W programie m.in. odkrycie sekretów jesiennej spiżarni oraz zajęcia artystyczne z Panią Jesienią.

Już od poniedziałku 21 września zapraszamy na jedną z najciekawzych atrakcji na Mazurach, czyli żywych lekcji przyrody:

 • "Jesienna spiżarnia"
 • "Kartoflandia"
 • "Jesienne manewry"

Sprawdźcie szczegóły na http://mazurolandia.pl/2_jesien_w_mazurolandii.pdf
Maraton tanga na Mazurach

Jak się okazuje tango można tańczyć wszędzie. Już w czwartek 27. sierpnia miłośnicy tanga przyjadą do Mazurolandii, by w pełni oddać się czarowi tego pięknego tańca. Maraton zakończy się w poniedziałek 31. sierpnia.

W ramach biletu wstępu będzie można na żywo zobaczyć tancerzy na parkiecie, który został przygotowany w specjalnie wydzielonym pawilonie. W czwartek od godz. 20.00 do północy odbędzie się pre - milonga. Oficjalnie maraton rozpocznie się w piątek o godz. 19.00. Tancerzy będzie można podziwiać także w sobotę od godz. 14.00 oraz w niedzielę od godz. 19.00. Taka atrakcja na mazurach tylko w Mazurolandii!

Podczas maratonu tanga wystąpią znani didżeje z Polski i z zagranicy: Jorg Haubner (Niemcy), Luis Cono (Chile/Szwecja), Robert K! (Polska), Henryk Hoser (Polska), Karolcia (Polska), Victoria Lohse (Niemcy), Alejandro Munoz (Szwecja), Fred Luvall (Szwecja).

Program Tango Mazurolandia 2015:

 • Czwartek, 27 sierpnia, godz. 20.00-00.00 - Pre - milonga
 • Piątek, 28 sierpnia, godz. 19.00-05.00 - Rozpoczęcie maratonu
 • Sobota, 29 sierpnia, godz. 14.00-05.00 - Maraton tanga
 • Niedziela, 30 sierpnia, godz. 12.00-00.00 - Maraton tanga


Możliwe ograniczenia w funkcjonowaniu atrakcji!

Szanowni Państwo, przepraszamy, ale w związku z przedłużającą się falą upałów w Mazurolandii mogą występować przejściowe trudnośc w korzystaniu z niektórych atrakcji,
Bardzo prosimy o wyrozumiałość - każdy problem staramy rozwiązać najszybciej jak to możliwe :)

Problemy dotyczą głównie Poligonu (dostępnego dla naszych gości w ramach biletu Mazurolandii) i możliwości przejażdżek pojazdami militarnymi. Niestety, systemy chłodzenia bardzo źle znoszą wysokie temperatury w związku z czym awariom uległ transporter opancerzony SKOT oraz BRDM.

W dalszym ciągu możliwe są przejażdżki pojazdem terenowym UAZ, oraz ciężarówką Lublin. Jeśli chcą mieć Państwo stuprocentową pewność, że przejadą się Państwo pojazdem militarnym prosimy o wcześniejszy kontakt, np. telefoniczny :)

Przejściowe problemy mogą występować również w przypadku innych atrakcji, które ostatnio czasami nie wytrzymują wysokiej temperatury.
Jeśli nie będą mogli Państwo skorzystać z którejś z atrkacji prosimy o kontakt z naszym managerem (tel. 693 616 083), który postara się zaoferować coś w zamian.
Zrobimy co w naszej mocy, aby pobyt w Mazurolandii był dla Państwa przyjemnością!

DISCOPOLÓWKA 08.08.2015

Pierwszy koncert estradowy rozpoczynający plenerowe występy na żywo "Muzycznego Poligonu na Mazurach". Mazury atrakcje! Przy rytmach muzyki rozrywkowo-tanecznej, na poligonowej scenie usłyszymy czołówkowy boysband After Party, posłuchamy niezapomnianej Venus i wrócimy pamięcią do przebojów, dzięki niekwestionowanej królowej polskiego disco polo Shazzie.

DISCOPOLÓWKĘ uświetni prowadzący Polo TV Maciej Smoliński Koncert gwiazd odbędzie się na poligonie, w strefie militarnej zlokalizowanej tuż za Mazurolandią.
Zabawa na Poligonie w rytmie disco rozpocznie się o godzinie 14.00.
Bilety do nabycia w kasie podczas koncertu, cenie 25 zł.
Oprócz dużej dawki muzyki przewidziane konkursy z nagrodami. Mazury atrakcje!
Poligon - strefa militarna - NOWOŚĆ przy Mazurolandii!

Czym jest "piła Hitlera" i z jakiego wyposażenia korzystał Jan Kos, bohater serialu "Czterej pancerni i pies"? Czy Alianci widzieli UFO i jak to się stało, że Fanta została wymyślona przez Niemców, a Hugo Boss szył wojskowe mundury? Odpowiedzi na wszystkie pytania można znaleźć na Poligonie. To obowiązkowy punkt wycieczek dla wszystkich miłośników historii i wojskowości.

Goście MAZUROLANDII korzystają z atrakcji poligonu BEZPŁATNIE. Pozostałe osoby wchodzą TYLKO za 5 zł/os.

II TYDZIEŃ DZIECKA!

Kochani II TyDZIEŃ dziecka w Mazurolandii już za nami, było wesoło, mamy co wspominać! Mazury atrakcje.

Poniżej mała fotorelacja z minionego wydarzenia.
WALKIRIA 2015!

Miłośnikom żywej historii przypominamy i zapraszamy na VI Mazurski Piknik Militarny

Z radością informujemy, że Mazurski Piknik Militarny „Walkiria 2015” odbędzie się w dniach 18-19 lipca 2015 roku . Po raz kolejny impreza będzie miała dwudniową formułę i każdego z nich przygotowane zostaną inne, unikalne atrakcje.

W tym roku motywem przewodnim będzie Operacja Market Garden przeprowadzona w 1944 roku. Była to największa operacja z użyciem wojsk powietrznodesantowych w czasie II wojny światowej, która odbyła się na terenach Holandii. Dzięki takiemu doborowi tematu wiodącego na Walkirii 2015 będzie można zobaczyć sprzęt i Grupy Rekonstrukcji Historycznej dotychczas nie prezentowane na naszej imprezie. W przygotowanych pokazach po raz pierwszy na Mazurach wezmą udział spadochroniarze odtwarzający drugowojenny desant (!), a przez dwa dni będzie można zobaczyć w akcji, a także dotknąć czołgów, które zapisały się wielkimi literami na kartach historii: oryginalne amerykańskie M4 Sherman i M3/M5 Stuart oraz doskonale zrekonstruowaną niemiecką Panterę.II TYDZIEŃ DZIECKA W MAZUROLANDII

Już po raz drugi Mazurolandia zaprasza na niezapomniany TyDzień Dziecka połączony z długim czerwcowym weekendem. Od 1 do 7 czerwca na gości parku będą czekały dodatkowe niespodzianki. Wśród nich manufaktura słodyczy, zabawy z animatorem oraz hit tygodnia – magiczne występy Pana Ząbka znanego z programu „Mam Talent”.

Przez cały tydzień z zapasem zabaw i ciekawych zadań będzie czekała wesoła animatorka. Chętni zostaną zaproszeni do udziału w specjalnie przygotowanej grze terenowej, podczas której będą rozwiązywać zagadki i odkrywać tajemnice Warmii i Mazur.
Od 1. do 3. czerwca w Mazurolandii będą odbywały się specjalne pokazy ręcznej produkcji cukierków przygotowanych według oryginalnej receptury z XVIII wieku.
Już 6. czerwca będzie ku temu niesamowita okazja, bo wtedy w Mazurolandii swoje magiczne show przedstawi pochodzący z Dobrego Miasta położonego w sercu Warmii Pan Ząbek - gwiazda programu „Mam Talent” telewizji TVN. Pan Ząbek z okazji TygoDnia Dziecka w Mazurolandii poszuka talentów. Jego postać umiejętnie łączy śmiesznego magika z czarującym klaunem. Wygłupy klauna pobudzą ciało i emocje, a popisy magika duszę i wiarę w iluzję. Z połączenia tych dwóch składników powstaje niezapomniane widowisko Pana Ząbka, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Szukając talentów Pan Ząbek podzieli się tajemniczą wiedzą na temat iluzji i sztuczek. Podczas przedstawienia zobaczycie zaskakujące numery: znikająca chusteczka, czarodziejski papier, Alfred - utalentowana fretka, sztuczka po francusku "Aę - Eą", ucieczka z kajdan, co to za zwierzę zrobione z balona, bandana - banana, nieznośny sznurek, czytanie w myślach.

Mazurolandia czynna jest codziennie 1,2,3,4,5,6,7 czerwa od 9.00-18.00 ZAPRASZAMY

NOWOŚCI, NOWOŚCI, NOWOŚCI:)

W tym sezonie pojawiły się w Parku Miniatur Warmii i Mazur nowe budowle. Mogliście je zobaczyć już podczas tegorocznej majówki.

Do dotychczasowych miniatur od maja dołączyło pięć pięknych kościołów znajdujących się na terenie Warmii i Mazur: cerkiew w Wojnowie oraz kościoły w Spychowie, w Jerutkach, w Radziejach, w Sorkwitach i w Spychowie. Serdecznie zapraszamy do oglądania nowych budowli na żywo.

MAJÓWKA 2015 :)

Kochani, Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mają pomysłu na majówkę oraz tych, którzy specjalnie planują wyjazd na MazuryOtwieramy sezon 2015 :)

Kochani, mamy nadzieję, że już na dobre pożegnaliśmy zimę i teraz czekają na nas tylko te piękniejsze słoneczne dni.

Już od 11 kwietnia znowu możecie korzystać ze wszystkich atrakcji Mazurolandii, które są dostępne w cenie biletu wstępu...zobacz cennik

  Czekaja na Was:
 • Park Miniatur Warmii i Mazur
 • Stadiony w miniaturze
 • Park Militariów
 • Mazurskie Muzeum II Wojny Światowej
 • Strzelnica militarna
 • Przymierzalnia mundurów
 • Grodzisko rycerskie
 • Strzelnica rycerska
 • Przymierzalnia strojów rycerskich
 • Skansen ludowy
 • Park Rozrywki


  Prócz atrakcji w cenie biletu, dodatkowo istnieje możliwość przejażdżek wozem militarnym czy organizacji ogniska. Możecie też skorzystać z przygotowanych specjalnie dla Was programów tematycznych. Szczegóły w katalogu...otwórz katalog

  Zapraszamy serdecznie


  ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY!


  Kochani, specjalnie dla Was w okresie świątecznym Mazurolandia czynna będzie każdego dnia od 09:00-17:00. Informujemy również od 06.04-09.04.2015 obowiązuje BILET PROMOCYJNY w cenie 18 zł - dla wszystkich ze wszystkim atrakcjami


  w cenie:

 • Park Miniatur Warmii i Mazur
 • Stadiony w miniaturze
 • Park Militariów
 • Mazurskie Muzeum II WŚ
 • Strzelnica Militarna
 • Przymierzalnia mundurów
 • Grodzisko rycerskie
 • Strzelnica rycerska
 • Przymierzalnia strojów rycerskich
 • Park Rozrywki*

  *możliwe ograniczenia ze względu bezpieczeństwa w przypadku złej aury pogodowej.

  Po rodzinnym świętowaniu zapraszamy do nas, bo tutaj nie mniejsze wielkanocne cuda! Tymczasem dziękujemy, że jesteście z nami i z uśmiechem składamy najserdeczniejsze życzenia.


  POWITANIE WIOSNY

  Przyjeżdżajcie, przybywajcie, wsiadajcie na rowery, skutery i hulajnogi. Zabierzcie mamę, tatę, babcię, dziadka, siostrę, brata, ciocię, wujka, przyjaciół, sąsiadów, wszystkich, których spotkacie po drodze bo już w sobotę witamy... WIOSNĘ!


  W programie:
  11.00-17.00 – Spotkanie z Leśnym Czarodziejem i Gajowym:

  • rozpoznawanie odgłosów ptaków
  • poznanie leśnych zwierząt budzących się ze snu
  • odkrywanie śladów zwierząt
  • poznanie rodzajów drzew
  • tworzenie magicznego drzewa
  • wręczenie certyfikatów „Tropiciela Przyrody”

  13.00-15.00 – Tworzenie MARZANNY z Panią Wiosną
  15.00-17.00 – Uroczyste spalenie marzanny na znak odchodzącej zimy. PRZYWITANIE WIOSNY!


  Bilet wstępu: 15 zł/os.

   W cenie biletu wstępu:
  • Spotkanie z Leśnym Czarodziejem i Gajowym
  • Tworzenie Marzanny z Panią Wiosną
  • Zwiedzanie Parku Miniatur Warmii i Mazur
  • Zwiedzanie wystawy militarnej „Tajemnice Wilczego Szańca”

  WIELKANOCNE CUDA!

  Pani Wiosna zaprasza na WIELKANOCNE CUDA, poznacie tradycje związane ze świętami wielkanocnymi, odkryjecie tajemnice symboli Wielkiej Nocy, dowiecie się dlaczego malujemy jajka i co powinno znaleźć się w koszyku.


  Pod okiem Pani Wiosny poruszycie zmysły artystyczne podczas zdobienia jajek, tworzenia świątecznych kartek, zabawnych zajączków wielkanocnych lub siania rzeżuchy. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.


  Sprawdźcie katalog w wersji pdf. więcej  WIOSENNE PRZEBUDZENIE!

  Tylko do końca lutego możecie korzystać z uroków zimy i oddawać się zabawom ze Świętym Mikołajem. Ale nie martwcie się, z kolejną zimą Wioska Świętego Mikołaja przywita Was równie świątecznie.


  Tymczasem śpieszymy donieść, że od marca w Mazurolandii będziemy szukać oznak wiosny! Leśny Czarodziej uraczy Was ciekawymi opowieściami. Poznacie świat przyrody, odgłosy ptaków oraz ślady zwierząt i staniecie się tropicielami przyrody. Pani Wiosna zaprosi Was do swej pracowni, gdzie stworzycie marzannę, udekorujecie doniczki i zasiejecie własne kwiaty, wykonacie papierowe ogrody, czy też radosne motylki. Pod okiem doświadczonego pszczelarza odkryjecie tajemniczy świat pszczół, dowiecie się m.in. jak wygląda ich praca oraz jak powstaje miód. Zaś Gajowy pomoże Wam zrozumieć przyrodę, przekaże tajemnice mistycznej wiedzy "chodzenia na azymut", zagra na rogu myśliwskim i zaprosi na przejażdżkę pojazdem militarnym. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.


  Sprawdźcie katalog w wersji pdf. więcej

  Zimowe przejażdżki

  Zima, zima, zima a póki śnieg za oknami zapraszamy na kuligi z zaprzęgiem konnym. Gdy pogoda będzie mniej łaskawa, możecie odbyć militarną przejażdżkę wozem pancernym po poligonie. Dodatkowo zabawa przy ognisku, pieczenie kiełbasek i gorąca herbata.
  Na życzenie możemy przygotować bigos, swojski stół, grzańca oraz oprawę muzyczną.


  Sprawdźcie katalog w wersji pdf. więcej

  Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.  DZIEŃ DOBRY W 2015 ROKU!!

  Mamy nadzieję, że w trakcie przerwy świątecznej w pełni zdążyliście naładować baterie, pozytywna energia aż tryska i wytrwale trzymacie się swoich noworocznych postanowień.


  W Mazurolandii nadszedł czas karnawału, dlatego Święty Mikołaj zostaje u nas na dłużej i ochotników zaprasza na zimowe zabawy, zajęcia artystyczne z Elfami, tworzenie masek, aniołków szczęścia i noworoczne światełko do nieba. Zobaczcie jakie noworoczne programy przygotował dla Was Święty Mikołaj i Elfy! Sprawdźcie katalog w wersji pdf. więcej

  Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.


  ŚWIĘTA W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

  W magiczny świąteczny czas Bożego Narodzenia i radości Nowego Roku, Święty Mikołaj każdego dnia przyjmuje Gości w godzinach:


  • 22.12.2014 - 06.01.2015 - Pon.- Nd.: 11:00-17:00
  • 24.12.2014 - Wigilia - 11:00-13:00
  • 25.12.2014 - Boże Narodzenie - 11:00-17:00
  • 26.12.2014 - Drugi dzień świąt - 11:00-17:00
  • 31.12.2014 - Sylwester - 11:00-17:00
  • 01.01.2015 - Nowy Rok - 11:00-17:00
  • 06.01.2015 - Święto Trzech Króli - 11:00-17:00

  W cenie biletu dla osób indywidualnych spotkanie ze Świętym Mikołajem, Park Miniatur Warmii i Mazur oraz wystawa "Tajemnice II Wojny Światowej" Dla grup zorganizowanych dodatkowo zajęcia artystyczne z Elfami.

  Korzystając z okazji pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia! Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.  WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ZAPRASZA!

  Już 12 listopada Mazurolandia przemieni się w Wioskę Świętego Mikołaja! Będziecie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak pracuje Święty Mikołaj i Jego Elfy. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.


  Mknąc po świecie w swych magicznych saniach zaprzężonych w renifery pewnego razu Święty Mikołaj zawitał do Mazurolandii i tu zarezerwował pobyt dla siebie oraz Elfów. Postanowił,że u nas dopnie ostatnie plany związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego w Mazurolandii już rozpoczęły się przygotowania do Jego wizyty. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.

  Mikołaj będzie mieszkał oraz pracował w swojej chacie i to tam będziecie mogli Go spotkać osobiście. Chcecie przekonać się jakie tajemnice będzie kryła Chata Świętego Mikołaja i jakie niespodzianki przygotowuje dla Was Mikołaj wraz Elfami? Jesteście ciekawi, jak zostać pomocnikiem Świętego i co powstaje w Pracowni Świętego Mikołaja? Interesuje Was czym oprócz sań jeździ Mikołaj? Zajrzyjcie do naszego mikołajowego katalogu.

  Święty Mikołaj i Elfy zapraszają CODZIENNIE w godz. 9.00-11.00; 11.00-13.00; 13.00-15.00 dzieci i młodzież szkolną, firmy, a także grupy Gości indywidualnych. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.  Skuś się na pyszną wojskową grochówkę

  Od października na parkingu Mazurolandii działa „Bar u Wichury” z kuchnią polową. To wyjątkowa okazja, by zasmakować pysznej wojskowej grochówki. Ponadto w dalszym ciągu można korzystać ze wszystkich atrakcji parku.


  Zapraszamy wszystkich głodnych i spragnionych do poznania militarnego życia i spożycia posiłku w namiocie wojskowym. Usytuowany na parkingu „Bar u Wichury” oprócz smacznej grochówki oferuje także gorącą herbatę, kawę, przekąski, słodycze, napoje.

  Przypominamy, że cały czas można zwiedzać Mazurolandię i korzystać ze wszystkich atrakcji parku w cenie jednego biletu. Dostępny jest Park Miniatur Warmii i Mazur, Park Militariów, wystawa „Tajemnice II wojny światowej”, wystawa „Stadiony w miniaturze”, strzelnica militarna, grodzisko rycerskie, strzelnica rycerska i Park Rozrywki. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.

  W październiku parking dla wszystkich Gości „Baru u Wichury” i Mazurolandii jest BEZPŁATNY. Zapraszamy CODZIENNIE od godz. 9.00 do zmroku.  Powakacyjna moc atrakcji trwa

  Koniec wakacji nie oznacza końca zabawy w Mazurolandii. Od września możecie nas odwiedzać CODZIENNIE w godz. 09:00-18:00 i korzystać ze wszystkich atrakcji parku w cenie jednego biletu.


  Zwiedzając Park Miniatur odbędziecie podróż po Warmii i Mazurach i poznacie najpiękniejsze zabytki regionu. W skansenie ludowym zobaczycie jak niegdyś żyli lokalni mieszkańcy.Jeśli jesteście fanami futbolu koniecznie odwiedźcie wystawę „Stadiony w miniaturze”, gdzie znajduje się m.in. słynna brazylijska Maracana. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.

  Miłośników militariów zapraszamy na wystawę „Tajemnice II wojny światowej”, do Parku Militariów, a także do przymierzalni mundurów wojskowych. Swoimi zdolnościami snajperskimi możecie wykazać się na strzelnicy militarnej. W grodzisku rycerskim przymierzycie zbroje średniowieczne oraz sprawdzicie swoje celne oko na strzelnicy rycerskiej. Nie zapomnijcie wejść na wieżę grodziska skąd roztacza się piękny widok na Mazurolandię oraz okoliczne pola i lasy. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.

  Na najmłodszych czeka Park Rozrywki, gdzie zabawa trwa bez końca. Do dyspozycji dzieci są dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, bungee i kolejka elektryczna. Życzymy udanej zabawy! Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.  Regionalne specjały i sztuka ludowa już w niedzielę w Gierłoży

  W przedostatnią niedzielę wakacji 24 sierpnia wszyscy, którzy odwiedzą Mazurolandię, będą mieli okazję do poznania produktów regionalnych oraz nabycia wyrobów wytwarzanych na Warmii i Mazurach. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.

  Jarmark Mazurski, który rozpocznie się 24 sierpnia o godz. 10:00 w Mazurolandii będzie okazją do poznania twórców ludowych, rzemieślników oraz innych wystawców, którzy kultywują tradycje dawnego mazurskiego rzemiosła i sztuki ludowej. Podczas pikniku będzie można spróbować m.in. tradycyjnych wędlin, swojskich serów, ręcznie robionych makaronów, czystoziarnistego chleba wypiekanego w domowym piecu, a także różnych rodzajów miodu pszczelego. Nie zabraknie także pokazów ceramiki, kowalstwa, a także pszczelarstwa oraz regionalnego rękodzieła. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.

  Podczas Jarmarku Mazurskiego będzie można skorzystać ze wszystkich stałych atrakcji Mazurolandii. Do udziału w pikniku uprawnia zakup standardowego biletu wstępu do Mazurolandii. Mazury atrakcje, atrakcje na mazurach, atrakcje mazury.
  17 sierpnia - Wikingowie podbijają Gierłoż

  Już w niedzielę 17. sierpnia do Mazurskiego Parku Atrakcji zawitają Wikingowie. Wszyscy, którzy odwiedzą Mazurolandię będą mogli przenieść się do czasów wczesnego średniowiecza i poznać życie, kulturę i sztukę wojenną tego walecznego plemienia.

  Oprócz wielu atrakcji Mazurolandii, w ramach pikniku historycznego przygotowano szereg dodatkowych niespodzianek. Przez cały dzień będą się toczyły walki między wojami m.in.: ataki na wioskę, bezpośrednie starcia Wikingów ze Słowianami, zmagania zapaśnicze, potyczki łuczników z wojami zbrojnymi. Po południu odbędzie się bardzo widowiskowa rywalizacja w kręgach: honoru i zdrady. Sędzia wybierze pierwszego zawodnika, który wyznaczy sobie rywala. Kolejni zwycięzcy wybiorą następnych zawodników, aż do wyłonienia triumfatora zawodów. Prawdziwą gratką dla widzów będzie to, że krąg honoru odbywać się będzie z przestrzeganiem wszystkich zasad dotyczących cięć, uderzeń, kanonów rycerskiej sztuki walki. W przeciwieństwie krąg zdrady będzie znosił te wszelkie reguły. Wojowie będą walczyli do momentu, kiedy jeden z nich się podda. Mazury atrakcje.

  Dodatkowo uczestnicy pikniku będą mogli wcielić się w rolę wojownika i przejść pełny cykl szkoleniowy, jaki musieli odbyć mężczyźni, aby dostać się do drużyny wojów. Przeprowadzona będzie także seria gier plebejskich: przeciąganie liny, walka na tarczach, walka w kręgu na jednej nodze, równoważnia i inne zabawy, które zajmowały czas najmłodszym w średniowieczu. Pomiędzy pokazami będzie można podpatrywać średniowieczne życie codzienne w odtworzonym obozowisku. Chętni przymierzą stroje, czy uzbrojenie, obejrzą pokaz średniowiecznej mody, wybiją monety pamiątkowe u mincerza, wezmą udział w warsztatach garncarskich (lepienie z gliny), snycerskich (rzeźba w drewnie) i kowalskich (kucie żelaza) oraz spróbują tradycyjnego podpłomyka. Piknik historyczny to znakomita, żywa lekcja historii, a wszystko odbędzie się w przyjemnej, interaktywnej formie okraszonej szczyptą dobrego humoru. Mazury atrakcje.

  Pobierz scenariusz Dnia Wikingów w Mazurolandii (kliknij)  10 sierpnia - Turniej Rycerski w Mazurolandii

  „Więc rycerze się zebrali,
  hełmy swe przygotowali,
  chcąc mieć w szrankach potykanie,
  radując panny i panie”.

  Jesteś ciekawy jak wyglądały walki honorowych wojów, chcesz usłyszeć opowieści o czasach średniowiecznych, dowiedzieć się co to takiego hakowinica, piszczel czy bombardy? Nie może Cię zabraknąć na „Turnieju rycerskim”, który odbędzie się w niedzielę 10. sierpnia w Mazurolandii w Gierłoży k. Kętrzyna.

  Turnieje rycerskie były ważnym elementem średniowiecznej kultury rycerskiej i dworskiej, a także formą zawodów i sprawdzania umiejętności rycerza. Polegały na prowadzeniu walki według ściśle określonych zasad, a rozgrywane były często na dworach królewskich i książęcych. Chcąc przybliżyć czasy średniowiecza Mazurolandia już w drugą niedzielę sierpnia przerodzi się w arenę zmagań rycerskich. Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 18.00. W tym czasie na uczestników pikniku będzie czekać wiele atrakcji, które pozwolą poznać rycerski etos i kulturę. Mazury atrakcje.

  Każdy znajdzie coś dla siebie. Panie będą miały okazję wcielenia się w damy dworu, które wiernie kibicują mężnym rycerzom. Dziewczęta nauczą się również kroków tańców dawnych. Goście Mazurolandii będą mogli zaznajomić się z historią ceremoniałów rycerskich, przeznaczeniem strojów, a także wziąć udział w inscenizacji scenki rodzajowej i usłyszeć wystrzały z hakownicy. Ponadto chętni zostaną zaproszeni do uczestnictwa w średniowiecznych grach i zabawach oraz podziwiania walki na miecze i tarcze. Atrakcje zaplanowane podczas „Turnieju rycerskiego” będą dla uczestników spotkania żywą lekcją historii, co pozwoli poczuć niesamowity czar i klimat minionej epoki. Mazury atrakcje.

  Zapraszamy

  Pobierz scenariusz Turnieju Rycerskiego w Mazurolandii (kliknij)

Kontakt/godziny otwarcia

Mazurolandia znajduje się w Gierłoży, 1 km za Wilczym Szańcem przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo.

Rezerwacje: mazurolandia@mazurolandia.pl tel. +48 693 616 083
Kontakt dla firm i biur podróży: edmund.kordas@mazurolandia.pl tel. +48 609 933 434


Godziny otwarcia 2018

CODZIENNIE

 • do 27 kwietnia - 10.00-15.00
 • od 28 kwietnia do 22 czerwca - 10.00-18.00
 • od 22 czerwca do 2 września - 10.00-19.00
 • od 3 września do 31 września - 10.00-18.00
 • od 1 października do 14 października - 10.00-15.00

 • Programy dla grup

  • Wycieczki szkolne
  • Imprezy integracyjne
  • Zielone szkoły
  • Przyjęcia urodzinowe

  więcej informacji
  zobacz katalog dla grup

  Partnerzy

  Masz ciekawy pomysł? Jesteśmy otwarci na współpracę.
  skontaktuj się z nami

  Facebook

  Polub nas na www.facebook.com/mazurolandia.
  Konkursy z nagrodami czekają!

  Atrakcje Mazury

  Atrakcje Giżycko
  Atrakcje Mikołajki
  Atrakcje Mrągowo
  Atrakcje Kętrzyn
  Wilczy Szaniec
  Święta lipka
  Wyjazdy dla szkół na mazury  NASI PARTNERZY:
                             
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2013-2015, Mazurolandia
  Umieszczone zdjęcia nie mają na celu propagowania ideologii nazistowskiej - służą jedynie celom rekonstrukcyjnym i informacyjnym.